13 december 2025 , 11:00 - Fouad Badel - Sport
De naderende Afrika Cup 2025 in Marokko zorgt voor de nodige verschuivingen binnen de nationale selectie van de Leeuwen van de Atlas. Terwijl bondscoach Walid Regragui zijn definitieve keuzes maakt, verbreekt een gepasseerde verdediger het stilzwijgen over zijn afwezigheid. De beslissing om hem buiten de groep te laten roept vragen op over de interne communicatie bij het Marokkaans elftal, zeker nu het toernooi in eigen land voor de deur staat.
Souffian El Karouani heeft besloten zich niet neer te leggen bij een bittere houding na zijn niet-selectie. De verdediger kiest voor veerkracht en weigert zichzelf als een gedupeerde te zien. "Ik zet dit opzij en ik ga verder", verklaart hij in een reactie op zijn afwijzing. El Karouani benadrukt dat zijn mentaal herstel vlot zal verlopen en dat hij in de toekomst zijn voeten wil laten spreken op het veld. Volgens de speler is het essentieel om vooruit te blijven kijken, ondanks de sportieve teleurstelling.
Lees ook: Utrecht-linksback Souffian El Karouani op radar Portugese grootmachten
Toch onthult de voetballer dat er een gebrek aan transparantie is vanuit de technische staf. Hij stelt dat hij geen enkele toelichting heeft ontvangen van Walid Regragui over het besluit om hem van de lijst te schrappen. Deze situatie van radiostilte duurt volgens de verdediger al voort sinds de vorige keer dat hij niet werd opgeroepen. "Ik heb hierover geen enkel contact gehad", aldus de speler, die ervan overtuigd is dat hij op basis van zijn sportieve prestaties een plek in de selectie had verdiend.
Lees ook: Betis jaagt op Utrecht-ster El Karouani na advies van Amrabat
De opkomst van Anass Salah-Eddine lijkt een doorslaggevende rol te spelen in de nieuwe hiërarchie binnen het team. De linksback van PSV Eindhoven, die in oktober door de FIFA speelgerechtigd werd verklaard voor Marokko, maakte indruk tijdens de oefenwedstrijden in november. Deze nieuwe concurrentie heeft de positie van El Karouani voor het aanstaande toernooi bemoeilijkt.
Winterweer zet Marokkaanse cannabissector on hold
Politie Tanger rekent af met leden beruchte Sakuna-bende
Bloedige interventie in Tanger: militair in gezicht gestoken
Saïdia wil af van winterslaap, rekent op Marokkaanse diaspora
Marokko ontdekt nepconsulaat na grootschalige visafraude
Tanger rekent af met Marokkaans-Spaanse drugsbaron ’Rebrab’
PSG zet vol in op Ayyoub Bouaddi, nieuwe Atlas Leeuw centraal in €50 miljoen-strijd
Spanje krabbelt terug over locatie finale WK 2030
Yassir Zabiri, van WK-topscorer naar Europese miljoenenmarkt
Ongelooflijke ironie van de CAF: eerst sancties tegen Marokko, pas daarna de regels hervormen!
"Verraad!": oud-voorzitter CAF-tuchtcommissie hekelt sancties Afrika Cup-finale
WK-ruzie barst los: Marokko haalt fel uit naar Spanje
Bilal Ould-Chikh wil weg uit Marokko
Ultras Ittihad Tanger boycotten nieuw stadion