Opnieuw kinderen omgekomen door schorpioensteken in Marokko
Schorpioensteken blijven levens kosten in Marokko. Een gevolg van het warm weer maar ook van de slechte medische infrastructuur.
16 mei 2016 - 15:00 - Marokko
In Marokko worden jaarlijks ruim 30.000 mensen door schorpioenen gestoken. De overheid heeft vrijdag een bewustwordingscampagne gestart in de hoop het aantal slachtoffers te doen dalen.
Volgens het Marokkaans antigifcentrum worden vooral schorpioensteken gemeld in de regio Marrakech - Safi. Ruim 8000 gevallen werden in Rhamna, Kelaat Sraghna, Essaouira en Chichaoua waargenomen.
Het ministerie van Gezondheid stelt dat slechts 0,2 procent schorpioensteken dodelijk zijn. Enkele jaren geleden was dat nog 1,5 procent.
Om het aantal schorpioensteken te verlagen oordeelt de afdeling dat er moet worden gestreden tegen mensonwaardige huisvesting, stortafval en analfabetisme.
Lees meer
Schorpioensteken blijven levens kosten in Marokko. Een gevolg van het warm weer maar ook van de slechte medische infrastructuur.
In de laatste weken is er in meerdere regio’s van Marokko een sterke toename van het aantal slangenbeten en schorpioenensteken waargenomen.
In Marokko worden jaarlijks 30.000 mensen gestoken door schorpioenen. Een honderdtal vergiftigingen zijn fataal.
Sinds het jaar 2000 is het aantal aidsgevallen in Marokko met 42 procent afgenomen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het ministerie van Gezondheid.
Schorpioenen blijven slachtoffers maken in Marokko. Vijftien kinderen werden in het afgelopen weekend door schorpioenen gestoken in de regio van Settat.