Zoeken

Jaarlijks 30.000 schorpioensteken in Marokko

16 mei 2016 - 15:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

In Marokko worden jaarlijks ruim 30.000 mensen door schorpioenen gestoken. De overheid heeft vrijdag een bewustwordingscampagne gestart in de hoop het aantal slachtoffers te doen dalen.

Volgens het Marokkaans antigifcentrum worden vooral schorpioensteken gemeld in de regio Marrakech - Safi. Ruim 8000 gevallen werden in Rhamna, Kelaat Sraghna, Essaouira en Chichaoua waargenomen.

Het ministerie van Gezondheid stelt dat slechts 0,2 procent schorpioensteken dodelijk zijn. Enkele jaren geleden was dat nog 1,5 procent.

Om het aantal schorpioensteken te verlagen oordeelt de afdeling dat er moet worden gestreden tegen mensonwaardige huisvesting, stortafval en analfabetisme.

Lees meer

350 slangenbeten per jaar in Marokko

Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft enkele dagen geleden laten weten dat er in risicovolle regio’s voldoende geneesmiddelen beschikbaar zijn tegen...

Ruim 30.000 schorpioensteken per jaar in Marokko

In Marokko worden jaarlijks 30.000 mensen gestoken door schorpioenen. Een honderdtal vergiftigingen zijn fataal.

Slangenbeten en schorpioenensteken steeds frequenter in Marokko

In de laatste weken is er in meerdere regio’s van Marokko een sterke toename van het aantal slangenbeten en schorpioenensteken waargenomen.

Opnieuw kinderen omgekomen door schorpioensteken in Marokko

Schorpioensteken blijven levens kosten in Marokko. Een gevolg van het warm weer maar ook van de slechte medische infrastructuur.

Ruim 2 miljoen Marokkanen hebben een handicap

Ruim twee miljoen mensen in Marokko hebben een handicap. Dat blijkt uit een onderzoek van het ministerie van Sociale ontwikkeling, Gezin en Solidariteit.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team