31 mei 2019 - 18:10 - Marokkanen in het buitenland
Wie het gewoon is om met de boot naar Tanger Med te varen, weet dat de Marokkaanse douane scanners gebruikt om alle aankomende en vertrekkende voertuigen te controleren, wat voor veel vertraging zorgt in de haven en soms de woede lokt van de reizigers.
Ook in de haven Tanger Stad worden dergelijke scanners gebruikt. Alle auto’s worden systematisch gecontroleerd. Wanneer het druk is in de haven leiden deze controles soms tot lange wachtrijen en gemiste boten.
Slechts een tiental voertuigen kunnen tegelijkertijd onder de scanner. En dat is niet alles. Bijna alle voertuigen worden vervolgens nog eens gecontroleerd door douaniers.
In de haven Tanger Med worden scancontroles al enkele jaren uitgevoerd. De haven heeft sinds kort ook een tweede scanner. Meerdere passagiers vertelden ons dat dat de situatie niet veel heeft verbeterd en dat velen hun boot missen omdat de wachttijden soms tot drie uur oplopen.
En soms werken de scanners ook niet. Dan lopen de wachttijden nog meer op. Een groepje passagiers die dat meemaakte klaagde na ruim een uur wachten op de technici, bij de douaniers in Tanger Med. Er werd uiteindelijk besloten om de voertuigen enkel op de oude manier te controleren.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Bus met Marokkanen valt stil op Franse snelweg, Marokko grijpt in
Naar Marokko met de auto? Opgelet! Staking dreigt in haven van Algeciras
Nu al recorddrukte op weg naar Marokko
Uren wachten bij Marokkaanse grens: chaos bij Bab Sebta
Marokkanen in Europa gedwongen met de auto naar Marokko
Marokkaanse diaspora: vragen die je bij de douane kan verwachten (en waarom)
Nieuwe douaneregels in Marokko: strengere controle op tijdelijke invoer auto
Tanger Med deelt tips voor Marokkaanse diaspora