1 augustus 2018 - 10:40 - Marokko
Het is officieel. Koning Salman van Saoedi-Arabië komt deze zomer niet naar Tanger. De monarch heeft ervoor gekozen om in de regio van Neom, een futuristische stad in het noordwesten van Saoedi-Arabië, zijn vakantie door te brengen.
Het Saoedische koningshuis bevestigde de informatie op dinsdag. De keuze van Neom is niet toevallig. Dankzij de komst van Koning Salman zal de stad, die 500 miljard dollar zal kosten en door kroonprins Mohamed Ben Salman werd ontworpen, aandacht krijgen van de media.
Koning Salman had er een gewoonte van gemaakt om de zomervakantie in Tanger door te brengen, wat een meevaller was voor de toeristische sector. Voor zijn verblijf in de noord-Marokkaanse stad gaf de Saoedische monarch gemiddeld 100 miljoen dollar uit.
Sinds een dikke maand zijn de betrekkingen tussen Marokko en Saoedi-Arabië echter gespannen als gevolg van de keuze van het land om voor de Verenigde Staten te stemmen voor de organisatie van het WK-2026 in plaats van voor het "broederland Marokko".
Kleine Akram in het donker begraven
Marokko: speelsters van rugbyploeg overwinnen obstakels
Marokkanen betrokken bij grote vechtpartij op Canarische Eilanden
Racisme op Nederlandse werkvloer blijft problematisch
Marokko: tragische dood moeder en drie dochters
Analyse tussen leger van Spanje en Marokko
Marokko: tragische dood moeder en drie dochters
Analyse tussen leger van Spanje en Marokko
Marokko maakt werk van biologische landbouw
Door Interpol gezochte Fransman opgepakt in Marokko
Marokko heeft 100.000 artsen en verplegers nodig
Marokko gaat strijd aan met antisemitisme en antizionisme
Marokkaans dorpje krijgt hulp van Franse stad
"Marokko altijd aanvallend naar Melilla"