Zoeken

Sahara: Palestina herhaalt steun aan Marokko

24 januari 2016 - 17:00 - Marokko

Geschreven door Laila A.

Palestina heeft opnieuw zijn steun geuit aan Marokko in het conflict rond de Sahara. Dat gebeurde tijdens een meeting van USFP-voorzitter Driss Lachgar met een Palestijnse delegatie op werkbezoek in Rabat.

Volgens Al Ittihad Al Ichtiraki bespraken Lachgar en Fatah-verantwoordelijke Abbas Zaki de kwestie afgelopen woensdag. Beide partijen besloten tevens dat de "kwesties van de Marokkaanse Sahara en Palestina centraal zullen staan" in hun samenwerking.

Behalve Abbas Zaki waren ook drie andere verantwoordelijken van de Fatah en de ambassadeur van Palestina in Rabat op de meeting aanwezig. Er werd onder meer gesproken over de problemen in Syrië en Irak, de bezetting van Palestina en de Israëlische agressies.

Enkele weken geleden had de Palestijnse minister van Buitenlandse zaken tijdens een bezoek aan Marokko al verklaard dat de Sahara-kwestie in geen geval kon worden vergeleken met wat er in Palestina gebeurde.

"Er mag geen vergelijking worden gemaakt tussen de Palestijnse zaak en de kwestie van de Marokkaanse Sahara. Wij strijden tegen de Israëlische bezetting sinds 1948 en Marokko strijd voor de voltooiing van zijn territoriale integriteit.", verklaarde de bewindsman toen.

Lees meer

Boycot Israëlische dadels is succes in Marokko

De boycot van Israëlische dadels in Marokko tijdens de maand Ramadan is een groot succes volgens het collectief ‘Boycot Desinvestering Sancties’ (BDS).

Duizenden op straat voor Palestina in Marokko

Duizenden mensen hebben zondag in de Marokkaanse metropool Casablanca aan een mars voor Palestina deelgenomen.

Sahara: John Kerry herhaalt steun Verenigde Staten aan Marokko

De Verenigde Staten hebben via de minister van Buitenlandse Zaken John Kerry opnieuw hun steun aan Marokko geuit in het conflict rond de Sahara.

Polisario dreigt met gewapend conflict met Marokko als er geen referendum komt

De onafhankelijkheidsbeweging voor de Sahara Polisario heeft Marokko voor de zoveelste keer met een oorlog bedreigd als de Verenigde Naties geen referendum houden.

Marokko en Palestina sluiten overeenkomst over onderwijs

Marokko en Palestina hebben eind vorige week in Rabat een overeenkomst gesloten om de samenwerking tussen de twee landen met betrekking tot onderwijs en opleiding te verbeteren.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team