11 februari 2025 - 16:20 - Marokko
Russische media melden de oprichting van een nieuw overslagpunt voor Russische olie in de Middellandse Zee, voor de kust van Marokko, nabij de stad Nador. Dit blijkt uit scheepvaartgegevens gepubliceerd door Black Sea News.
De eerste olietransfer vond plaats toen de gigantische tanker "Roline" een lading ruwe olie ontving van een kleinere tanker genaamd "Serene D". Twee andere schepen, "Ocean AMZ" en "Sea Fidelity", arriveerden ook in het gebied, geladen met ongeveer 730.000 vaten olie vanuit de Russische haven Primorsk.
Lees ook: Russische olietankers voor kust Marokko, bezorgdheid in Spanje
Deze operaties vinden plaats in internationale wateren, waar de regelgeving minder streng is. Hierdoor kan Rusland de beperkingen omzeilen die zijn opgelegd door de G7-landen, die een maximumprijs van 60 dollar per vat hebben vastgesteld om de continuïteit van verzekeringen en scheepvaart te waarborgen.
Lees ook: Marokko niet van plan Russische diesel links te laten liggen
Spanje heeft eerder maatregelen genomen om soortgelijke operaties nabij Sebta te voorkomen, na druk vanuit de Europese Unie. Dit dwong Russische schepen om alternatieve locaties te zoeken, met name de Marokkaanse kust.
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop