Zoeken

Reddingsoperatie op volle zee voor Marokkaanse marine

17 oktober 2019 - 11:40 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

De Marokkaanse koninklijke marine heeft tussen 10 en 13 oktober maar liefst 329 migranten op zee opgepikt.

Volgens een militaire bron werden de reddingsoperaties in samenwerking met de kustwacht verricht en waren alle migranten met kleine bootjes op weg naar Spanje.

Het merendeel van de mensen die werden gered zijn afkomstig uit landen van sub-Sahara Afrika en waren vanuit het noorden van Marokko vertrokken.

Onder de migranten bevonden zich 49 vrouwen en meerdere kinderen. Allen werden aan boord van boten van de koninklijke marine verzorgd en naar de havens van Tanger, Al Hoceima, Nador en Ksar Sghir gebracht.

Lees meer

Zeven lichamen uit water gehaald voor kust Nador

De levenloze lichamen van zeven migranten afkomstig uit sub-Sahara Afrika zijn maandagochtend voor de kust van Nador door de Marokkaanse marine uit zee gehaald.

Bestelbus ramt grensovergang Sebta (video)

Een bestelbusje met 52 migranten aan boord heeft maandag de grensovergang tussen Marokko en de Spaanse enclave Sebta geramd. Een hek raakte daarbij zwaar beschadigd.

Marokkaanse marine pikt 330 migranten op uit zee

De koninklijke Marokkaanse marine heeft vorige week in de nacht van donderdag op vrijdag 330 migranten in de Middellandse zee opgepikt.

Marokko repatrieert opnieuw migranten uit Libië

Zeven Marokkaanse migranten die zich illegaal in Libië bevonden zijn terug in Marokko. Dat maakte de Libische dienst voor de strijd tegen de illegale immigratie donderdag bekend.

Marokko: 185 migranten waaronder 23 vrouwen op zee opgepikt

Nieuwe reddingsoperatie voor de Marokkaanse marine, die in de nacht van 6 op 7 december 185 migranten, waaronder 23 vrouwen, uit zee heeft gered.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team