2 juli 2013 - 13:00 - Economie
Op een paar dagen van de Ramadan zijn de prijzen van de belangrijkste kruiden en specerijen fors gestegen in Marokko. De prijs van sesamzaad, amandelen, dadels, vijgen en komijn ligt gemiddeld 40% hoger.
Een kilo sesamzaad, veel gebruikt tijdens de Ramadan voor de bereiding van chebakia, kost nu gemiddeld 40 dirham tegen 30 dirham de rest van het jaar. Amandelen stegen van 50 naar 70 dirham.
Dadels uit Tunesië kosten met de komst van Ramadan 32 dirham de kilo, tegen 26 dirham voorheen. Dadels van Algerijnse afkomst zijn ook duurder, 40 dirham tegen 31 dirham eerder.
Bachir El Ghazi, voorzitter van de handelsvakbond, vertelde aan Libération dat de prijsstijgingen te wijten zijn aan de zeldzaamheid van deze producten op de internationale markt. Volgens hem wordt een groot deel geïmporteerd uit Chili, Turkije, Egypte, China, Iran en Syrië en produceert Marokko lokaal bijna niets.
Ook de grote vraag naar specerijen in de cosmetica- en farmaceutische industrie zorgt voor een enorme druk op de markt. De waarde van de specerijenmarkt wordt geschat op 2 miljard euro en stijgt jaarlijks gemiddeld met 10%.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko