9 september 2015 - 18:29 - Economie
De opening van de allereerst Ikea winkel in Marokko wordt met ongeduld verwacht. Toch zal er veel teleurstelling zijn, vooral bij klanten die reeds Ikea winkels in Europa hebben bezocht.
Op sociale media is een snelgroeiende polemiek aan het ontstaan over de prijzen van de Zweedse meubelgigant in Marokko. Wij zijn even gaan kijken en hebben de Marokkaanse en Spaanse catalogussen vergeleken. De prijsverschillen zijn verbazingwekkend! Enkele voorbeelden:
Een tablethouder van Ikea kost bijvoorbeeld 299 dirham in Marokko terwijl hetzelfde product in Spanje aan 9,99 euro wordt verkocht, ongeveer 109 dirham dus. Dat is een prijsverschil van 174%!
We kijken nog wat verder. Een bovenkast kost in Spanje 69 euro (749 dirham). Dezelfde kast kost in de Marokkaanse catalogus 2109 dirham (181,58% verschil)!
Toch zijn er enkele producten goedkoper, in ieder geval in het restaurant van Ikea. Zo kost een bord met 8 gehaktballetjes 20 dirham terwijl in Spanje 4,50 euro wordt betaald voor 10 gehaktballetjes.
We hebben ook even de tijd genomen om de prijzen te vergelijken van Ikea in Marokko en in Egypte waar de koopkracht ongeveer hetzelfde is. Voor dezelfde tablethouder betaalt men in Egypte 125 pond (180 dirham) en voor de bovenkast 800 pond (995 dirham). Het prijsverschil is onverklaarbaar.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje