4 september 2024 - 23:50 - Marokko
De politie in Marrakech heeft de afgelopen weken hard opgetreden tegen overlast rond het beroemde Djemaa el Fna-plein. Er zijn arrestaties verricht voor verschillende vergrijpen, waaronder prostitutie, alcoholgebruik, bedelen en gevaarlijk rijgedrag.
Het plein en de omliggende straten kampen al langer met overlast door asociaal gedrag. Op aanwijzing van de gouverneur heeft de politie daarom een grote actie op touw gezet om de openbare orde te herstellen. Deze campagne heeft al geleid tot de aanhouding van vier illegale gidsen, zeven zwervers, elf bedelaars en zeven roekeloze bestuurders. Daarnaast zijn er arrestaties verricht voor alcoholgebruik, prostitutie en gokken.
Lees ook: Politierazzia op villafeest in Marrakech: zoon van politicus ontsnapt
De actie maakt deel uit van een breder plan van de autoriteiten in Marrakech om overlast en criminaliteit aan te pakken. Naast het bestrijden van asociaal gedrag en verkeersovertredingen, richt de politie zich ook op andere vormen van criminaliteit die het veiligheidsgevoel in de openbare ruimte aantasten. Winkeliers en ondernemers rond het Djemaa el Fna-plein zijn opgelucht over het politieoptreden.
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Britse actrice openhartig over "vreselijk" huwelijk in Marokko
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)