1 juli 2015 - 16:30 - Marokko
Toeristen mogen niet meer naar Marokko zonder paspoort. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse zaken uit veiligheidsoverwegingen besloten.
De nieuwe maatregel zorgt al enkele weken voor onenigheid tussen de ministeries van Binnenlandse zaken en Toerisme. De beslissing werd namelijk genomen zonder eerst besproken te worden met het ministerie van Toerisme.
In de laatste weken werden meerdere toeristen vanop de luchthavens van Agadir en Marrakech naar huis teruggestuurd omdat ze geen paspoort bij zich hadden.
Tot een maand geleden was het voor veel buitenlanders, met name Belgen en Nederlanders, mogelijk om Marokko te bezoeken met een identiteitskaart wanneer hun reis door een reisagentschap werd georganiseerd. Voor toeristen die op eigen houtje Marokko bezochten was een paspoort wel verplicht.