Marokko : sancties voor 110 overheidsagenten
Slechts enkele dagen na de instructies van Koning Mohammed VI heeft het ministerie van Binnenlandse zaken tientallen overheidsagenten ontslagen.
- Marokko
Twee overheidsagenten en een Kaid werden maandag in Casablanca gearresteerd voor corruptie en machtsmisbruik.
Volgens Assabah deed de voormalige procureur generaal Hassan Mattar aangifte tegen de drie ambtenaren vanwege machtsmisbruik, corruptie en het illegaal boren van putten.
Meerdere andere mensen werden in dezelfde zaak gearresteerd. Onder hen de directeur van een bankagentschap, bankbedienden en meerdere hamam eigenaars.
Het blad schrijft dat de Kaid aan de politie verklaarde dat de grote geldsommen die hij op zijn bankrekening had ontvangen, van een bedrijf van zijn familie afkomstig zijn.
Lees meer
Slechts enkele dagen na de instructies van Koning Mohammed VI heeft het ministerie van Binnenlandse zaken tientallen overheidsagenten ontslagen.
De opening door het openbaar miniserie van een meldpunt voor de bestrijding van corruptie in Marokko werpt zijn vruchten af.
Een twintigtal verdachten, waaronder meerdere politieagenten, stonden begin deze week voor het Hof van Beroep in Rabat terecht voor corruptie en drugshandel.
Een ambtenaar van de gemeente Salé, een ondernemer en een lid van een politieke partij stonden vrijdag voor de rechter voor corruptie en chantage.
Koning Mohammed VI heeft instructies gegeven aan het ministerie van Binnenlandse zaken om maatregelen te treffen voor de benoeming van meer bekwame overheidsagenten (kaïd,...