Zoeken

Marokkaanse autoriteiten : 13.000 aangiftes van corruptie in 2017

- Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Sinds de lancering van de kliklijn tegen corruptie in 2015 is het aantal aangiftes van 7000 naar 13.000 per jaar toegenomen. Dat liet regeringswoordvoerder Mustapha El Khalfi weten.

Op een vraag over de maatregelen die door de regering waren getroffen in de strijd tegen corruptie, verklaarde de minister dat 31 corruptiezaken door de rechtbanken waren behandeld en dat meerdere mensen tot gevangenisstraffen waren veroordeeld.

De bewindsman herinnerde er tevens aan dat de wet mensen die corruptiedaden aangeven beschermt en dat er wettelijke bepalingen zijn om de transparantie te garanderen.

Volgens El Khalfi zijn de resultaten reeds voelbaar. Marokko heeft dit jaar namelijk zeven plaatsen gewonnen in de jaarlijkse corruptie index van Transparency.

Lees meer

Drie arrestaties sinds lancering kliklijn tegen corruptie in Marokko

Twee dagen na zijn lancering boekt de nieuwe kliklijn tegen corruptie in Marokko al veel succes. Dat meldt het ministerie van Justitie.

Corruptie Marokko : 31 mensen veroordeeld dankzij kliklijn

De anticorruptie kliklijn, initiatief van de voormalige minister van Justitie Mustapha Ramid, heeft geleid tot de veroordeling van 31 mensen in twee jaar tijd in Marokko.

Marokko : kliklijn tegen corruptie is een flop

Een jaar na de opening van een kliklijn tegen de corruptie in Marokko, blijkt het project weinig succes te boeken.

Marokko : politicus en ondernemer staan terecht voor corruptie

Een ambtenaar van de gemeente Salé, een ondernemer en een lid van een politieke partij stonden vrijdag voor de rechter voor corruptie en chantage.

Marokko : tientallen corruptiezaken aan het licht dankzij kliklijn

In Marokko blijft de kliklijn tegen corruptie succes boeken. Een veertigtal zaken worden momenteel behandeld.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team