Ruim 138.000 kandidaten voor komende verkiezingen in Marokko
Op 4 september worden in Marokko regionale- en gemeenteverkiezingen gehouden. 138.513 mensen hebben zich daarvoor kandidaat gesteld.
8 augustus 2015 - 17:30 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs is volop bezig met de aanwerving van 10.000 leerkrachten. Dat meldt de afdeling zelf in een verklaring.
Op 12 en 13 september wordt een toegangswedstrijd gehouden. Kandidaten die de proeven succesvol afleggen worden medio oktober aan een mondelinge test onderworpen.
Kandidaten mogen niet reeds voor de overheid werken, moeten jonger dan 45 zijn en een hoger diploma hebben. Dossiers moeten voor het einde van de maand via het internet worden ingediend.
In totaal zullen 2500 leerkrachten voor het basisonderwijs, 3620 voor het lager middelbaar onderwijs en 3880 voor het hoger middelbaar onderwijs worden gerekruteerd.
Lees meer
Op 4 september worden in Marokko regionale- en gemeenteverkiezingen gehouden. 138.513 mensen hebben zich daarvoor kandidaat gesteld.
Marokkaanse leerkrachten hebben het recht niet meer om betaalde bijlessen te geven aan leerlingen. Het ministerie van Onderwijs meldt dat leerkrachten die dat wel doen,...
De Marokkaanse regering gaat volgende week een hervorming van het onderwijssysteem goedkeuren, die een einde zal maken aan het gratis hoger onderwijs in Marokko.
De Marokkaanse autoriteiten gaan telefoongesprekken aftappen om fraude tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in september te bestrijden.
Een nieuw onderzoek van het Marokkaans ministerie van Onderwijs toont aan dat 76% kinderen in Marokko na vier jaar in het basisonderwijs, nog steeds niet kunnen lezen en schrijven.