27 oktober 2024 - 10:30 - Wereld
Het Marokkaanse consulaat in Murcia heeft een beveiliger ontslagen na een geweldsincident waarbij een Marokkaanse burger in het consulaat werd aangevallen. Het incident, dat werd gefilmd en op sociale media gedeeld, leidde tot grote verontwaardiging en een politieonderzoek.
Sanaa Merouah, de consul van Marokko in Murcia, bevestigde het ontslag van de beveiliger. De man werkte voor een lokaal beveiligingsbedrijf en werd ontslagen vanwege zijn "gewelddadige en overdreven" gedrag tegenover de burger, aldus een verklaring in de krant La Opinion de Murcia.
Lees ook: Marokkaan mishandeld op consulaat in Murcia (video)
Het consulaat betuigt zijn spijt over het incident en benadrukt dat het zijn burgers wil bedienen in een veilige omgeving. De politie onderzoekt de zaak om de exacte toedracht te achterhalen. Het consulaat geeft aan de ontwikkelingen in het onderzoek nauwlettend te volgen.
Lees ook: Seksuele intimidatie: werknemer wint zaak tegen Marokkaanse consulaat Murcia
Het incident vond plaats op dinsdag, toen een Marokkaans echtpaar naar het consulaat ging om hun paspoorten op te halen. De vrouw kreeg haar paspoort direct, maar de man moest tweeënhalf uur wachten. Deze lange wachttijd leidde tot frustratie, waarna een beveiliger werd geroepen om de man naar buiten te begeleiden. De man verzette zich hiertegen, wat leidde tot een verbale confrontatie die escaleerde. Omstanders probeerden tevergeefs de situatie te kalmeren.
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België