14 april 2024 - 11:00 - Economie
De Marokkaanse gamemarkt blijft sterk groeien, met een verwachte omzet van 3 miljard dirham in 2027.
De markt groeide al flink. In 2024 zal de omzet naar verwachting 2 miljard dirham bedragen. De komende jaren zal de markt met gemiddeld 9,39% per jaar groeien, wat zal resulteren in een verdubbeling van de omzet in 2027. Dat blijkt uit cijfers van statistiekenwebsite Statistica.
Lees ook: Marokko: gamen levert 840 miljoen dirham per jaar op
Ook het aantal gamers neemt toe, in 2027 zullen er 8,4 miljoen mensen in Marokko games spelen. Dat is 21% van de bevolking.
De populairste games zijn games die je kunt downloaden, met een omzet van 105 miljoen dollar in 2024. Dit komt doordat steeds meer mensen games online spelen.
Lees ook: Microsoft breidt PC Game Pass uit naar Marokko
Marokko is nog lang niet zo groot als gamegrootmachten als China, maar de snelle groei en toenemende populariteit van games bieden een rooskleurig toekomstbeeld voor de Marokkaanse game-industrie.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko