14 december 2018 - 11:20 - Economie
Het record van 2017 zal worden verbroken. Verwacht wordt dat in het noorden van Marokko dit jaar 240.000 ton olijven zal worden geproduceerd, tegen 192.000 ton in 2017. Dat is 25% meer.
Deze cijfers werden door het ministerie van Landbouw onthuld. Een totaal van 197.000 hectare grond is uitsluitend bestemd voor de olijvenproductie in de regio. Het noorden is daarmee goed voor 10% van de nationale productie. De sector vertegenwoordigt tevens 4 miljoen dagen werk voor de lokale bevolking.
Als onderdeel van het Marokko Groenplan werden in de regio 78 projecten opgezet om de olijventeelt bij landbouwers te promoten. Deze projecten vergden een investering van 1 miljard dirham.
Volgens gegevens van het blad ALM is 75 tot 80% van het boombestand in de regio uitsluitend gewijd aan olijfbomen.
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko