20 december 2024 - 08:00 - Marokko
De zaak van een Franse advocate die aangifte heeft gedaan van verkrachting tegen de zonen van invloedrijke Marokkaanse zakenlieden blijft de gemoederen bezighouden.
In deze zaak worden Kamil Bennis en M’hammed Alj, de zoon van de voorzitter van de Marokkaanse werkgeversorganisatie CGEM, als schuldigen aangeduid. De Franse advocate beschuldigt hen ervan haar te hebben gedrogeerd met GHB tijdens een feest in een villa in Casablanca en haar vervolgens te hebben verkracht.
Lees ook: Zonen Marokkaanse elite vast voor verkrachting Franse advocate
De zaak heeft een nieuwe wending genomen nu de aanklaagster is gehoord door de rechter-commissaris van de strafkamer van het hof van beroep in Casablanca. In aanwezigheid van haar advocate heeft het slachtoffer haar beschuldigingen herhaald en de verklaringen die ze eerder aan de Franse politie had afgelegd bevestigd. Ondanks druk en pogingen tot financiële schikking van de families van de beschuldigden, weigert de advocate haar aanklacht in te trekken.
Dit is opmerkelijk omdat haar Marokkaanse verloofde, zelf een leidinggevende bij de CGEM, zich heeft teruggetrokken uit de zaak. De advocate telt dat ze een trauma heeft opgelopen en psychologische hulp krijgt. Hoewel ze ontkent drugs te hebben gebruikt, hebben tests de aanwezigheid van cocaïne in haar lichaam bevestigd. De verdediging wil dit aangrijpen om haar getuigenis in twijfel te trekken.
Lees ook: Verkrachting door richkids in Marokko: vriend advocate trekt klacht in
Ook de organisatie van het feest is onderwerp van onderzoek. Er waren beveiligers aanwezig, waaronder een gemeenteraadslid, die de gasten screenden. De verloofde van de advocate had verklaard dat hij tijdens het feest fysiek was aangevallen, maar trok later zijn aanklacht in.
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Vijf onbekende belastingvoordelen voor Marokkanen in het buitenland
Marokkaanse dirham navigeert tussen zwakkere dollar en sterke euro
Oudste Afrikaanse reuzendino gevonden in Marokko
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
De diplomatie van La Mamounia: hoe Marokko Europese politici bespioneerde
Marokkaanse dirham navigeert tussen zwakkere dollar en sterke euro
Oudste Afrikaanse reuzendino gevonden in Marokko
Marokko bespreekt legalisering vijgenalcohol "mahia"
Geen bruiloften in Marokko deze zomer!
Chaos en frustratie na 24 uur-vertraging Marokko-vlucht Ryanair
Marokko pakt internetpredikers aan
Europa investeert in snellere verbinding met Marokkaanse Sahara