20 maart 2025 - 17:10 - Marokko
De stad Nador heeft nu een "YouCode" school, een particuliere instelling voor programmeren en computercodering die deel uitmaakt van een netwerk van toonaangevende digitale scholen.
Deze nieuwe structuur, die afgelopen vrijdag werd ingehuldigd in aanwezigheid van onder meer de directeur van Digitale Integratie en Ontwikkeling van Digitale Vaardigheden Latifa Guerrouj, de gouverneur van de provincie Nador Jamal Chaârani, en de voorzitter van de Raad van de regio Oriental Mohamed Bouarourou, is onderdeel van een partnerschap tussen het ministerie van Digitale Transitie en Administratieve Hervorming, het ministerie van Jeugd, Cultuur en Communicatie, de Wilaya van de regio Oriental, de Raad van de regio Oriental, het Ontwikkelingsagentschap van de Oriental en de vereniging Leet Initiative.
Lees ook: Marokkaanse coding-school "1337" is derde beste ter wereld
De school zal jonge, veelbelovende talenten opleiden in de digitale beroepen, met name op het gebied van programmeren, codering en informatietechnologie. De structuur zal zo bijdragen aan de versterking van het opleidingsmogelijkheden in de digitale sector in de regio Oriental, en tegelijkertijd de werkgelegenheidsperspectieven van jongeren in de domeinen van de nieuwe technologieën verbeteren.
Marokko U17 wil geschiedenis schrijven in finale tegen Mali
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Ontvoering Zwitserse in Niger: link met lot Marokkaanse truckers?
Marokko profiteert van trend: binationals kiezen voor Botola Pro
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Barak MX, Patriot, Sky Dragon: Marokko bouwt hightech luchtschild
Duizenden xtc-pillen en cocaïne: meerdere arrestaties in Tetouan
Passagiers boos: Tarifit geweigerd op luchthaven Nador
Nederlander bij Marokkaanse grens gepakt met 45 kilo hasj
Koning Mohammed VI terug in Rabat voor gespannen ministerraad
Nederlandse ambassadeur in Driouch
Marokkaanse tabaksgigant onder druk door boycot
Royal Air Maroc helpt Brazilië meer toeristen aantrekken