17 juni 2025 , 15:30 - Mehdi Khabbouj - Sport
José Mourinho, de gerenommeerde trainer van Fenerbahçe, heeft hoogstpersoonlijk een stokje gestoken voor het vertrek van Youssef En-Nesyri. De Marokkaanse spits had eerder zijn wens geuit om de Turkse club te verlaten, na incidenten met beledigende uitingen van enkele supporters.
Hoewel En-Nesyri zijn zinnen had gezet op een transfer en de clubleiding aanvankelijk openstond voor een verkoop, was Mourinho onverbiddelijk. De Portugese succestrainer heeft zich fel verzet tegen een transfer van de aanvaller, zelfs toen er een aantrekkelijke aanbieding van 30 miljoen euro op tafel lag, meldt het Turkse medium Türkiye Gazetesi.
Lees ook: Youssef En-Nesyri krijgt aanbod dat hij niet kan weigeren
De directie van Fenerbahçe had een prijskaartje van 40 miljoen euro gehangen aan En-Nesyri, die bovendien sterk in de belangstelling stond van diverse Arabische clubs, waaronder Al Hilal. De club overwoog zelfs om met de opbrengst van zijn verkoop een nieuwe spits aan te trekken. Mourinho was echter duidelijk in zijn rapport: "En-Nesyri neemt een centrale plaats in mijn plannen in", waarmee hij resoluut een streep zette door een vertrek.
Lees ook: Youssef En-Nesyri heeft besluit genomen
Uiteindelijk hebben de trainer en het clubbestuur de speler persoonlijk gesproken om hem te overtuigen te blijven. Het lijkt erop dat de Atlasleeuw hierdoor bij Fenerbahçe zal blijven voor het aankomende seizoen, tenzij er een werkelijk "astronomisch" bod binnenkomt. En-Nesyri maakte in de zomer van 2024 de overstap van FC Sevilla naar de Turkse topclub. Daar heeft hij in 52 optredens maar liefst 30 doelpunten gescoord en 7 assists gegeven, waarmee hij zich heeft opgewerkt tot de op één na beste doelpuntenmaker in de geschiedenis van de Istanbulse club.
Marokko stuurt geleerden naar Nederland voor Ramadan
Tanger duurder dan ooit, maar waarom?
Lege schappen in Nederlandse supermarkten door noodweer in Marokko
9 miljoen euro aan sociale uitkering verdwenen in Marokkaanse villa’s
Dappere Majda grijpt in tijdens hakbijlaanval, raakt zwaargewond en wordt uitgezet
Bushalte voor de deur, auto weg én boete: schok na vakantie in Marokko
WK-2026: zelfs burgemeester New York zoekt ticket voor wedstrijd Marokko
Fenomenale cijfers voor Lamine Yamal, dé nieuwe Messi van Barça
PSG: Stop lynchpartij op Achraf Hakimi, de leeuw heeft rust nodig!
Spaanse steden ruziën om WK-finale, Marokko bouwt intussen door
Juridische aanval Marokko op Afrika Cup-titel mislukt
Voetbalbond Marokko wil streep door startdatum Afrika Cup
AFCON-finale 2026: Marokko klaagt CAF aan en gaat in beroep
Mega-ruil tussen En-Nesyri en Kanté mislukt, Fenerbahçe woedend