Marokkaanse Miss betrokken bij ongeval in Marrakech, twee kinderen overleden
De Marokkaanse Miss Nouhaila Imelki werd afgelopen weekend in Marrakech gearresteerd na een dodelijk verkeersongeval waarbij twee kinderen om het leven kwam.
6 september 2018 - 13:30 - Wereld
Primeur in Groot-Brittannië. Een gehoofddoekte moslima heeft de finale behaald van de schoonheidswedstrijd Miss Engeland.
Sara Iftekhar, 20-jarige studente, werd dinsdagavond tijdens een officiële ceremonie in Newark-on-Trent gepresenteerd.
"Waarom zou het een probleem zijn als ik mezelf wil bedekken en me sober wil kleden? Ik neem deel aan Miss Engeland 2018 om te laten zien dat schoonheid geen definitie heeft.", verklaarde ze aan de BBC.
Sara Iftekhar werd tot Miss Huddersfield 2018 verkozen en is er trots op "de eerste vrouw met een hoofddoek die de finale behaalt", te zijn.
Lees meer
De Marokkaanse Miss Nouhaila Imelki werd afgelopen weekend in Marrakech gearresteerd na een dodelijk verkeersongeval waarbij twee kinderen om het leven kwam.
Een moslima heeft in Frankrijk een rechtszaak tegen haar voormalige werkgever gewonnen. Ze was ontslagen omdat ze had geweigerd haar hoofddoek af te doen tijdens haar werkuren.
Fedwa Madani werd vrijdagavond tot Miss Kers 2018 gekroond tijdens het 98e Kersenfestival van Sefrou.
Iman Oubou werd verkozen tot lid van de jury van het bekende schoonheidswedstrijd Miss Univers. Zij is de eerste Marokkaanse die als jury van de wedstrijd zal fungeren.
De Verenigde Naties hebben sterk kritieke geuit op het ontslag van een moslima van Marokkaanse afkomst door het Franse kinderdagverblijf Baby-Loup.