17 januari 2012 - 17:43 - Cultuur
Amazigh zanger Mohamed Rouicha, van zijn echte naam Mohammed El Houari, is dinsdag 17 januari in de vroege middag overleden in Khenifra, Marokko. Hij was 62 jaar oud.
Lijdend in de voormiddag, stierf Rouicha nog voor zijn aankomst in het ziekenhuis. De zanger was eind december al gehospitaliseerd geweest voor hartproblemen.
Geboren in 1950 in Khenifra, begon Mohamed Rouicha, loutar specialist, zijn carrière in 1964. Tot zijn meest bekende nummers behoren "Ya l’hbiba" en "Bini w’binek darou l’hdoude".
Lees meer
Mohammed El Houari alias Rouicha, werd geboren in 1950 in Mrirt in de regio van Khenifra. Hij overleed op 17 januari 2012 in zijn geboortestad.
Mohamed Rouicha, Amazigh zanger en bekende loutar speler, overleed dinsdag 17 januari. Zijn begrafenis vond plaats op woensdag te Khenifra, zijn geboortestad.
Aan de vooravond van de dood van Mohamed Rouicha, heeft de muziekband Hoba Hoba Spirit met hem de single "Atlas Dance Floor" afgewerkt. In het Marokkaans tijdschrift Illy komt...
Mohamed Sousdi, lid van de legendarische Marokkaanse muziekband Lamchaheb, is dinsdag overleden in het ziekenhuis Mohammed V van Casablanca op 60 jarige leeftijd.
De Marokkaanse schilder Mohamed Nabili is zondag overleden op 60-jarige leeftijd in Benslimane, Marokko.
Aan de vooravond van zijn dood heeft Mohamed Rouicha de single "Atlas dance floor" afgewerkt in samenwerking met Hoba Hoba Spirit, een onvergetelijke ervaring voor de groep.
De mythische Amazigh muziekband Izenzaren, geeft op 23 februari een concert in het Mohammed V sportcomplex in Casablanca. De muziekcarrière van Izenzaren stond al 22 jaar stil.
De in Cuba geboren Amerikaanse zanger Armando Christian Perez aka Pitbull, zal aanwezig zijn tijdens het Mawazine Rhythms of the World festival (18-26 mei) in Rabat.
Lenny Kravitz heeft zijn deelname bevestigd aan de elfde editie van het Mawazine Rhythms of the World festival (18-26 mei).
Koning Mohammed VI heeft de Marokkaanse nationaliteit verleend aan de Frans-Algerijnse rai zanger Faudel.