3 juli 2016 - 16:10 - Marokko
Michelle Obama heeft in een lang artikel op de website van nieuwszender CNN over haar bezoek aan Marokko gesproken. De Amerikaanse first lady prijst de inspanningen van het koninkrijk om het onderwijs van meisjes te bevorderen.
« Marokko heeft grote vooruitgang geboekt in het onderwijs. (...) Bijna alle meisjes gaan naar de basisschool », schrijft de vrouw van Barack Obama. Volgens haar zullen "de Verenigde Staten en Marokko nauw samenwerken om de middelbare scholen in het koninkrijk te hervormen ».
Onderdeel van deze samenwerking is een financiële steun van 100 miljoen dollar die de Verenigde Staten tijdens het bezoek van Michelle Obama aan Marokko hebben toegekend. De hulp is onderdeel van het Millennium Challenge Corporation plan en wordt deels door het Amerikaanse Agentschap voor Internationale Ontwikkeling (USAID) gefinancierd.
Het geld zal programma’s financieren om meisjes aan te moedigen naar school te blijven gaan. Op termijn zal een volledig nieuw onderwijssysteem worden ontwikkeld dat te goede zal komen aan 100.000 kinderen waarvan de helft meisjes.
Casablanca klaargestoomd voor Koning Mohammed VI
Grootste busdeal ooit in Afrika: China levert honderden bussen aan Marokko
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Casablanca klaargestoomd voor Koning Mohammed VI
Grootste busdeal ooit in Afrika: China levert honderden bussen aan Marokko
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Incident op luchthaven Marokko: passagiers Ryanair opgesloten (video)
Moordzaak Anouar in Tanger: familie wijst naar broers
Politieke aardbeving verwacht na corruptieonderzoek in Marokko
Vakantie in Marokko? De 10 must-buys!