3 oktober 2014 - 09:18 - Marokko
Marokko werd al enige tijd onder druk gezet door internationale instanties om beter tegen het witwassen van geld te strijden. Het Koninkrijk heeft als gevolg een wet tegen witwassen gestemd.
De nieuwe wet nr. 54.13 tot goedkeuring van het verdrag van Warschau, werd op 18 september in het Staatsblad 6292 gepubliceerd. Volgens deze tekst zullen Marokkaanse autoriteiten nauwer gaan samenwerken met hun Europese collega’s en gemakkelijker informatie delen over mensen die worden verdacht van witwaspraktijken.
Met de nieuwe wet zal er ook een automatische uitwisseling zijn van informatie over bedrijven. Deze informatie moet onderzoeken en procedures in verband met witwaspraktijken vergemakkelijken.
Enkele maanden terug had de Financial Action Task Force, intergouvernementele organisatie gericht op de bestrijding van witwassen en terrorismefinanciering, Marokko van zijn ’zwarte lijst’ gehaald. De organisatie had toen de inspanningen van de Marokkaanse autoriteiten positief geëvalueerd.
Air Arabia Maroc opent route naar Nador
Nador: 940.000 bomen vernietigd?
Parlement bespreekt slecht internet in Marokko
Said (22) verpletterd door trein in Spanje
Moeder opgepakt na zware mishandeling zoontje in Marokko
Marokkaanse stad beleeft topjaar
Air Arabia Maroc opent route naar Nador
Nador: 940.000 bomen vernietigd?
Parlement bespreekt slecht internet in Marokko
Moeder opgepakt na zware mishandeling zoontje in Marokko
Marokkaanse stad beleeft topjaar
Gratis taxi voor patiënten in Marrakech
Marokko overspoelt Europa met avocado’s
Marokko in top 10 beste bestemmingen wereldwijd