13 februari 2013 - 22:08 - Economie
Marokko heeft in 2011 voor een recordbedrag van een miljard euro, wapens en militaire uitrusting gekocht van Frankrijk. Dat meldt het Franse ministerie van Defensie in een rapport.
Marokko is al jaren een toonaangevende importeur van Franse bewapening in de Maghreb. Het koninkrijk is wereldwijd de achtste wapenkoper van Frankrijk.
In het rapport wordt echter niets gezegd over de aard van de wapens die door Marokko gekocht werden.
Ondanks de dreiging van een economische crisis en sociale onrust, heeft Marokko de militaire begroting voor 2013 met 6% verhoogd tot 31,3 miljard dirham.
Volgens een rapport van het International Peace Research Institute (SIPRI), heeft Marokko in 2011 3,1 miljard dollar besteed aan de aankoop van wapens.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje