22 februari 2021 - 21:29 - Marokko
Marokko heeft deze maandag besloten om alle vluchten uit Nederland, België, Duitsland, Zwitserland en Turkije vanaf middernacht te verbieden vanwege de coronapandemie.
De Marokkaanse autoriteiten vrezen de snelle verspreiding van de nieuwe varianten van Covid-19 en hadden daarom maandagvoormiddag al besloten om vluchten uit Turkije en Zwitserland te verbieden. Deze namiddag werd het besluit genomen om ook vluchten uit België, Nederland en Duitsland te verbieden.
Volgens verschillende bronnen werden de ambassades van deze vijf landen op de hoogte gebracht van de nieuwe maatregelen die een geldigheidsduur hebben van twee weken. Daarna zal de situatie opnieuw worden geëvalueerd en zal worden besloten of het verbod wordt opgeheven of niet.
Op zondag 21 februari werden in Marokko 24 nieuwe besmettingen het Britse variant van het coronavirus vastgesteld.
Update: het inreisverbod voor België werd nog niet bevestigd, wel voor Nederland, Zwitserland, Turkije en Duitsland.
Coronacrisis leidt tot uitstel officiële bezoeken tussen Marokko en Israël
Solaimane Atrach al maand vermist in Brussel
Covid-vaccinatie: Marokko blijft in wereldtop-10
Franse miljardair vestigt zich in Marrakech
Mustapha Ramid ziet af van ontslag en blijft in de regering
België kan de Marokkaanse Malika El Aroud het land niet uitzetten
Coronacrisis leidt tot uitstel officiële bezoeken tussen Marokko en Israël
Covid-vaccinatie: Marokko blijft in wereldtop-10
Mustapha Ramid ziet af van ontslag en blijft in de regering
Marokko: avondklok met twee weken verlengd
Marokko verbreekt banden met Duitsland
Algerije wil dat Marokko kiest tussen normalisatie en Maghreb Unie
Plastische chirurgie populair onder Marokkaanse politici
Marokko schort alle vluchten naar België en Italië op