Marokko: vooral briefjes 200 dirham nagemaakt
Bank Al-Maghrib bericht in een jaarlijks rapport over een toename van het aantal valse bankbriefjes in omloop in Marokko.
31 juli 2018 - 19:20 - Marokko
In de loop van 2017 werden in Marokko bijna 10.000 valse bankbriefjes in beslag genomen. Dat blijkt uit een nieuw rapport van Bank Al Maghrib.
Volgens het rapport werden 9753 valse briefjes met een waarde van 1,5 miljoen dirham in beslag genomen. Dat is 25% minder dan in 2016.
De centrale bank van Marokko bericht tevens dat naar schatting 6,1 bankbriefjes op 1 miljoen vals zijn. In 2016 was dit aantal 8,6 op 1 miljoen.
Briefjes van 200 dirham blijven verreweg de meest vervalste bankbriefjes en vertegenwoordigen 62% van de in beslag genomen briefjes.
Lees meer
Bank Al-Maghrib bericht in een jaarlijks rapport over een toename van het aantal valse bankbriefjes in omloop in Marokko.
De diensten van het Marokkaanse ministerie van Landbouw hebben ruim 300 schapen in beslag genomen die voor Eid ul-Adha moesten worden geofferd.
De Marokkaanse waren- en voedselautoriteit ONSSA heeft in het derde kwartaal van dit jaar 1,849 ton bedorven voedsel in beslag genomen.
In het Marokkaanse Imzouren is maandag een politieagent gearresteerd voor het bezit en gebruik van een auto met een valse kentekenplaat.
Douaniers hebben deze week in de haven Tanger Med een groot aantal parfums, elektroniche apparatuur, een dure horloge en een luxewagen zonder geldige documenten in beslag genomen.