25 juli 2019 - 14:30 - Marokko
Een wetsontwerp over het vaderschapsverlof wordt momenteel bestudeerd door het Marokkaanse ministerie van Hervorming van de Administratie en de Openbare Dienst
Vaders in Marokko zullen, als de wet wordt gestemd, recht hebben op een maand verlof wanneer ze een kind krijgen. Het wetsontwerp is gebaseerd op de gezamenlijke verantwoordelijkheid van de echtgenoten. Volgens de tekst zullen jonge vaders 30 dagen vakantie krijgen waarvan 11 betaald.
In Marokko hebben mannen die een baby krijgen momenteel slechts recht op 3 dagen verlof. Kamerleden pleiten sinds eind vorig jaar voor een verlening van het vaderschapsverlof.
De RNI-partij had in december 2018 een amendement op de wet 65.99 voorgesteld zodat elke werknemers recht zou hebben op 30 dagen verlof bij een geboorte. De partij vroeg toen dat 15 dagen betaald zouden worden en 15 dagen optioneel zouden blijven.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht