Eid ul-Adha: Melilla laat invoer schapen uit Marokko toe
Het Spaanse ministerie van Landbouw heeft besloten om de invoer in Melilla van schapen uit Marokko voor Eid ul-Adha toe te staan.
7 mei 2018 - 15:15 - Marokko
Alle schapen die in Marokko ter gelegenheid van het Offerfeest zullen worden verkocht, moeten geregistreerd zijn.
De Marokkaanse waren- en voedselautoriteit ONSSA meldt in een verklaring dat de maatregel werd getroffen na de polemiek omtrent groen vlees tijdens Eid ul-Adha vorig jaar.
Alle dieren zullen gratis worden geïdentificeerd en geregistreerd en een ring krijgen. Daarvoor moeten kwekers enkel contact opnemen met de meest nabijgelegen veterinaire diensten.
Schapen die niet zijn geregistreerd zullen niet op de markten mogen worden verkocht.
Lees meer
Het Spaanse ministerie van Landbouw heeft besloten om de invoer in Melilla van schapen uit Marokko voor Eid ul-Adha toe te staan.
De prijs van schapen voor Eid ul-Adha in Marokko, is dit jaar aanzienlijk gedaald. Mohamed Mounir, veefokker in Sahel Oulad Hriz bij Berrechid, geeft uitleg over deze daling.
De diensten van het Marokkaanse ministerie van Landbouw hebben ruim 300 schapen in beslag genomen die voor Eid ul-Adha moesten worden geofferd.
De Marokkaanse autoriteiten hebben in aanloop van het Offerfeest 108.000 veefokkers erkend en 2,7 miljoen dieren geregistreerd die voor het feest mogen worden verkocht.
Het ministerie van Landbouw en Visserij heeft in april dit jaar een registratiecampagne gestart van schapen en geiten die voor Eid ul-Adha zullen worden verkocht. De campagne...