5 juni 2025 - 13:50 - Marokko
Marokko zet in op Starlink, het satelliet-internet van Elon Musk, om de digitale kloof te verkleinen. Deze strategische keuze belooft internettoegang te bieden aan afgelegen gebieden en roept zowel enthousiasme als vragen op over de impact ervan.
Amal El Fallah Seghrouchni, de Marokkaanse minister van Digitale Transitie en Bestuurshervorming, kondigde het project maandag aan in het parlement. Het initiatief richt zich op 4000 begunstigden die een subsidie van 2500 dirham per abonnement kunnen ontvangen. De overheid kiest voor Starlink, een technologie van SpaceX, om digitale ongelijkheid te bestrijden en te voldoen aan moderne connectiviteitsstandaarden.
Lees ook: Elon Musk breidt Starlink uit naar Marokkaanse Sahara
Starlink biedt een stabiele en snelle verbinding, met downloadsnelheden tussen 100 en 500 megabits per seconde (Mbps) en een lage latentie van 20 tot 40 milliseconden, meldt Maroc Diplomatique. Ondanks deze voordelen vergt de technologie een forse investering door de hoge kosten van de benodigde apparatuur en de maandelijkse abonnementsgelden.
Lees ook: Starlink en OneWeb binnenkort beschikbaar in Marokko
Dit project is onderdeel van het nationaal plan voor snel internet (PNHD). De eerste fase hiervan is in 2024 afgerond en heeft tussen 2018 en 2024 al kwaliteitsinternet (2G, 3G en 4G) geleverd aan ruim 10.640 plattelandsgebieden. De tweede fase zal .800 extra gebieden dekken met financiële steun van het Universele Telecommunicatiedienstfonds. Met de Marokko Digitaal 2030-roadmap, gelanceerd op 25 september 2024, wil Marokko tegen 2026 de zesde plaats in Afrika en de 85e wereldwijd behalen op het gebied van digitalisering van het openbaar bestuur. Het land werkt ook aan de uitrol van 5G, met een dekkingsgraad van 25% van de bevolking tegen 2026 en 70% tegen 2030.
Prins Moulay Rachid jarig
Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan
Zangeres Rym Fikri en Turbo samen op moordproces
Weer dwingt Ryanair-vlucht tot noodlanding in Marrakech
Spraakmakende café La Crème-moord in Marrakech opnieuw voor de rechter
Tweede verdrinkingsincident in week tijd op strand Arekman
Prins Moulay Rachid jarig
Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan
Zangeres Rym Fikri en Turbo samen op moordproces
Spraakmakende café La Crème-moord in Marrakech opnieuw voor de rechter
Tweede verdrinkingsincident in week tijd op strand Arekman
Strand M’diq: eindelijk rust en ruimte
Marokko gaat crimineel geld herinvesteren
Marokko’s radicale strijd tegen corruptie in ziekenhuizen