Zoeken

Marokko: salaris ambtenaren stijgt

15 april 2019 - 10:40 - Economie

Geschreven door Laila A.

De Marokkaanse regering en de vakbonden hebben een akkoord gevonden over een verhoging van de salarissen van alle ambtenaren.

Volgens Medias24 gaat het om een salarisverhoging van gemiddeld 400 tot 500 dirham per maand.

Zo zullen ongeveer 700.000 ambtenaren die in schaal 10 of hoger zitten maandelijks 500 dirham meer verdienen. Voor ambtenaren die tussen schaal 6 en 10 zitten werd een stijging van 400 dirham besloten.

Daarnaast zal de regering de kinderbijslag met 100 dirham verhogen en met 136 dirham vanaf het derde kind. Ambtenaren die in afgelegen gebieden werken krijgen een premie van 700 dirham en de bevallingspremie stijgt van 100 naar 1000 dirham.

In totaal zullen deze maatregelen ongeveer 8 miljard dirham kosten. De verhogingen worden in de begrotingswet voor 2021 opgenomen.

Lees meer

Marokko: zoveel brachten de belastingen op

Een opluchting voor de Marokkaanse regering. Sinds het begin van het jaar stegen de belastinginkomsten met 11,8% in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar.

Marokko: 6 miljard dirham voor salarisverhoging ambtenaren

De Marokkaanse regering heeft een "aanzienlijke financiële inspanning" geleverd in het kader van de sociale dialoog volgens Mustapha El Khalfi, onderminister voor de...

Wereld-Marokkanen stuurden 10 miljard naar Marokko

Marokkanen in het buitenland sturen minder geld naar Marokko. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het Wisselkantoor.

Marokko: salarisverhoging voor ambtenaren

Saadeddine El Othmani heeft een salarisverhoging aangekondigd voor ambtenaren. Dat gebeurde na een meeting van de Marokkaanse Premier met de vakbonden begin deze week.

Gemiddelde salaris ambtenaren in Marokko in 2021

Het gemiddelde salaris in de Marokkaanse overheidsdienst is volgens het ministerie van Economie en Financiën de afgelopen tien jaar met 15,71% gestegen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team