29 oktober 2024 - 16:00 - Economie
Marokko gaat dit jaar 8 miljard dirham investeren in toeristische accommodaties. Dat moet leiden tot 7700 extra bedden, zo verklaarde Fatim Zahra-Ammor, minister van Toerisme, Ambachten en Sociale en Solidaire Economie, maandag.
In antwoord op vragen van de RNI-partij in het parlement over de "nationale toeristische strategie" gaf Ammor aan dat alle maatregelen worden genomen voor een zorgvuldige uitvoering van de programma’s die zijn opgenomen in de routekaart 2023-2026 voor de sector. Ze benadrukte daarbij de focus op programma’s die investeringen stimuleren.
Lees ook: Marokko vreest massatoerisme
Een van die programma’s is "Cap Hospitality", dat tot doel heeft het toeristische aanbod te verbeteren door renteloze leningen te verstrekken aan professionals in de sector. Voor dit programma heeft het ministerie van Toerisme al 72 aanvragen ontvangen via het online platform.
De minister noemde ook het programma "Go Siyaha", dat bedrijven in de toeristische animatie- en entertainmentsector ondersteunt. In dit kader zijn al 256 investeringsprojecten goedgekeurd.
Lees ook: Marokko breekt alle records in toerisme
Marokko heeft in de eerste negen maanden van dit jaar een recordaantal van 13,1 miljoen toeristen verwelkomd. Dat is een stijging van 2 miljoen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. De inkomsten stegen met 7% tot 76,4 miljard dirham en het aantal overnachtingen nam met 10% toe tot 21 miljoen.
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!