14 december 2024 - 15:30 - Marokko
Het Marokkaanse ministerie van Transport en Logistiek trekt 200 miljoen dirham uit voor de modernisering van het openbaar vervoer. Met dit geld kunnen taxi’s en bussen worden vervangen.
Minister Abdessamad Kayouh heeft in het parlement uitgelegd hoe de regeling werkt. Bussen ouder dan 15 jaar komen in aanmerking voor een subsidie van maximaal 1,2 miljoen dirham. Voor nieuwere bussen, jonger dan 7 jaar, ligt de subsidie tussen de 500.000 en 600.000 dirham.
Lees ook: Marokko haalt oude taxi’s van de weg
Ook het "gemengde vervoer", een combinatie van bus en taxi die vooral in landelijke en bergachtige gebieden wordt gebruikt, krijgt steun. Voor elk oud voertuig dat wordt vervangen, is er een subsidie van 250.000 dirham beschikbaar.
Lees ook: Revolutie in Marokkaanse taxisector
Kayouh benadrukt dat zijn ministerie de aanvragen voor gemengd vervoer snel wil afhandelen. Binnen twee weken moet er een besluit zijn, waar dat voorheen maanden kon duren. Volgens Kayouh toont dit aan hoe belangrijk deze vorm van vervoer is in afgelegen gebieden.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Stranden Al Hoceima gekaapt, autoriteiten machteloos
Marokkaanse politici verdacht van landroof
Woede om plotselinge stijging schoolgeld in Marokko
Vis onbetaalbaar door zomervakantie in Marokko