6 september 2025 , 21:20 - Laila Amraoui - Sport
De FIFA heeft een bijzondere band met Marokko. Als bewijs van deze sterke relatie opende de internationale voetbalfederatie in juli haar eerste Afrikaanse hoofdkantoor in Salé, een stad aan de rand van Rabat.
De nieuwe vestiging, gelegen naast het Mohammed VI Voetbalcomplex, is een belangrijke mijlpaal voor het Afrikaanse voetbal. Volgens de FIFA is het kantoor, net zoals de andere regionale kantoren in Parijs, Miami en Jakarta, bedoeld om de banden met de 211 aangesloten voetbalbonden te versterken. Om de teams in Rabat te kunnen samenstellen, werden professionals van over het hele continent gerekruteerd. Een lid van de FIFA, werkzaam in Zürich, benadrukte de noodzaak van ultra-lokale expertise om de verschillende regio’s beter te kunnen bedienen.
Lees ook: Marokko verzekert zich van WK-ticket met zinderende overwinning
Deze opening symboliseert niet alleen het vertrouwen van de FIFA in Marokko, maar onderstreept ook de centrale rol die het land speelt in de ontwikkeling van het Afrikaanse voetbal. Hoewel Marokko de grootste begunstigde is, zal het nieuwe hoofdkantoor in Rabat volgens een medewerker fungeren als een ’controlekamer’ voor het gehele continent, en zal het ook daadwerkelijk een concrete impact hebben. Dit komt op een cruciaal moment, aangezien Marokko na de halve finale van het WK 2022 in Qatar de Afrika Cup 2025 organiseert en, samen met Spanje en Portugal, het WK 2030. Daarmee wordt het na Zuid-Afrika in 2010 het tweede Afrikaanse land dat een Wereldbeker organiseert, na vijf eerdere mislukte pogingen.
Lees ook: FIFA-baas Gianni Infantino duikt op in Chefchaouen
Naast deze toernooien zal Marokko ook de komende vijf edities van de U17 Women’s World Cup organiseren. Om deze toernooien succesvol te laten verlopen, investeert het land flink in sport- en andere faciliteiten die moeten voldoen aan de hoge eisen van de FIFA. De opening van een aantal van deze faciliteiten heeft reeds plaatsgevonden, terwijl andere binnenkort worden ingehuldigd.
Politieke doodstraf: Marokko pakt sjoemelende bestuurders aan
Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE
Begindatum Ramadan 2026 in Marokko al bekend
Zaken tegen Ilyas El Malki blijven zich opstapelen, nu ook Raja Casablanca
Marokkaans restaurant stopt met alcohol en ontketent golf van haat in België
Monstervondst onder zee: Marokko en Spanje vechten om giga-schat!
Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten
Selectie Marokko onverwachte meevaller voor Britse clubs
Walid Regragui onthult selectie voor Afrika Cup, Hakim Ziyech uitgesloten
Marokko boekt moeilijke zege tegen Syrië, mag naar halve finale Arab Cup
Marokko haalt geblesseerde Sofyan Amrabat vroeger weg uit Spanje
Gratis superspits: Ayoub El Kaabi verlaat Olympiakos