Zoeken

Dit zijn de nieuwe tanks van Marokko (video)

- Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Marokko zal in de komende weken meerdere Amerikaanse Abrams tanks ontvangen. De legervoertuigen hebben reeds de fabriek in de Verenigde Staten verlaten zoals te zien in een filmpje van FAR Maroc.

In juli vorig jaar had Marokko zijn eerste Amerikaanse tanks in ontvangst genomen. Een ceremonie was toen in Nouaceur bij de voorraadruimte ECGCM van de Royal Armed Forces georganiseerd.

Persagentschap MAP vernam toen van een legerbron dat meerdere tanks dit jaar en volgend jaar zouden worden geleverd.

Marokko bestelde twee jaar geleden 222 Abrams M1A1 tanks bij de Amerikaanse fabrikant JSMC. De tanks wegen 61 ton, kunnen tot 72 kilometer per uur rijden en worden bestuurd door vier mannen.

Lees meer

Marokko ontvangt opnieuw Abrams tanks (video)

Marokko heeft deze week een derde levering van Abrams tanks en M113A3 infanterietransportvoertuigen ontvangen.

Nieuwe levering Amerikaans militair materieel aan Marokko

In de haven van Casablanca zijn afgelopen weekend tientallen Amerikaanse legervrachtwagens voor het vervoer van lichte legeruitrusting aangekomen.

Marokko ontvangt Amerikaanse M113 tanks

Marokko heeft een derde deel van een bestelling van M113 tanks ontvangen. De legervoertuigen kwamen deze week per boot in de haven van Casablanca aan.

Marokko ontvangt 160 Amerikaanse Abrams tanks

Nieuwe wapenlevering voor de Royal Armed Forces. Het Marokkaans leger ontvangt over enkele weken 160 moderne Amerikaanse tanks van het type Abrams.

Marokko bestelt nieuwe Amerikaanse Abrams tanks

Marokko blijft een goede klant van de Amerikaanse wapenindustrie. Het koninkrijk heeft een nieuwe bestelling geplaatst voor Abrams tanks.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team