19 augustus 2019 - 12:40 - Economie
In Marokko werden sinds het begin van het jaar 50.135 bedrijven gecreëerd. Dat is iets meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
Volgens gegevens van het Marokkaans agentschap voor industriële eigendom OMPIC werden 26.718 rechtspersonen gecreëerd en 23.417 natuurlijke personen. In 2018 waren dat er ter vergelijking 25.144 en 22.321.
Casabblanca-Settat staat bovenaan de lijst met 11.667 nieuwe bedrijven. Van de nieuwe bedrijven hebben 43,18 procent betrekking hebben tot de handelssector en 16,76 procent tot de dienstensector.
Het Ompic bericht ook dat 16,21 procent nieuwe bedrijven actief zijn in de bouw- en vastgoedsector, 8,01 procent in het vervoer, 6,61 procent in de industriële sector en 5 procent in de restauratie en hotels.
In de landbouwsector werden slechts 1,81 procent van de bedrijven gecreëerd. Al deze bedrijven behaalden een omzet van minder dan 3 miljoen dirham.
Onmenselijke wreedheid tegen paarden in Tanger
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!