18 januari 2013 - 10:05 - Marokko
Ron Strikker, Nederlandse ambassadeur in Marokko, vindt dat Marokko moet stoppen met opzettelijk tegen te werken bij het uitzetten van illegale Marokkanen door Nederland.
"Het illegalendossier is een moeizaam dossier en past eigenlijk helemaal niet in onze goede onderlinge relatie. Maar zonder identiteitspapieren kunnen wij niets en die krijgen we dus niet, terwijl het ook in het belang van Marokko is mee te werken", aldus Strikker.
Volgens de diplomaat is de samenwerking met Marokko goed op andere beleidsterreinen. Zo wordt bij politie en justitie persoonsinformatie wel gemakkelijk uitgewisseld.
De Telegraaf meldt vrijdag dat door de slechte samenwerking, honderden Marokkanen zonder papieren in Nederland rondlopen of in dure detentie zitten.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor