Marokko: 5 miljoen dirham in rook opgegaan in Khemisset
Khemisset werd afgelopen vrijdag geteisterd door harde regenbuien, met als gevolg dat de infrastructuur ernstige schade opliep.
- Marokko
Een groepje onbekenden heeft eind vorige week een oude moskee in het Marokkaanse Larache vernield in hun zoektocht naar een schat.
De verdachten dachten vermoedelijk dat een schat onder de Al Hanout moskee in Beni Groufit was begraven. Ze groeven een groot gat in de grond en vernielden daarbij het interieur van de moskee, meubels en korans.
Alyaoum24 bericht dat de bewoners van Beni Groufit de vernielingen vroeg in de ochtend ontdekten. De koninklijke gendarmerie werd op de hoogte gebracht.
Het is volgens het blad niet bekend of het groepje daadwerkelijk iets heeft gevonden onder de moskee. De daders werden nog niet geïdentificeerd.
Op sociale media werden foto’s gedeeld van de schade in de moskee. Een onderzoek is aan de gang.
Lees meer
Khemisset werd afgelopen vrijdag geteisterd door harde regenbuien, met als gevolg dat de infrastructuur ernstige schade opliep.
Tientallen inwoners van Martil, kleine stad bij Tetouan in het noorden van Marokko, hebben woensdag te vroeg het vasten verbroken door een fout van de muezzin van hun moskee.
Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft de schorsing besloten van een overheidsagent die in Mediouna een oude man zou hebben mishandeld.
De politie heeft een onderzoek gestart naar de eigenaar van een Instagram account waarop intieme foto’s van leerlingen van Spaanse scholen in Marokko werden gepubliceerd.
Onbekenden hebben een moskee in de universiteitsstad van Errachidia vernield en meerdere korans verbrand of kapot gescheurd.