14-jarige Algerijnse atleet in Marokko opgepakt voor zedenzaak
Een 14-jarige Algerijnse atleet wordt sinds vorige week vastgehouden in Marokko. De jongen was met de Algerijnse zeilbond in Marokko voor een toernooi.
- Marokko
De Algerijnse kranten "L’Expression" en "Achourouk" beschuldigen de Marokkaanse geheime dienst ervan, betrokken te zijn bij de ontvoering en moord op de Algerijnse diplomaat Tahar Touati, in Gao, Mali.
De vermoorde vice-consul behoorde tot een groep van vijf Algerijnse diplomaten, ontvoerd en gegijzeld sinds 5 april dit jaar door de Beweging voor Eenheid en Jihad in West-Afrika (Muajo), een gewapende islamitische groep actief in het noorden van Mali.
Het dagblad L’Expression meent maandag dat Rabat de Beweging voor Eenheid en Jihad in West-Afrika ondersteund en dat één van de leiders van de groepering, een agent is van de Marokkaanse secret services.
Het controversieel dagblad Achourouk gelooft dat, omdat de moord op de diplomaat werd bekendgemaakt via een Mauritaanse nieuwssite, dat afhangt van de Marokkaanse geheime dienst, het bewijst dat Rabat nauwe betrekkingen onderhoudt met de terroristische beweging.
Lees meer
Een 14-jarige Algerijnse atleet wordt sinds vorige week vastgehouden in Marokko. De jongen was met de Algerijnse zeilbond in Marokko voor een toernooi.
De Marokkaanse politie heeft na maanden onderzoek een Algerijnse terreurverdachte gearresteerd die bij de moord op de Franse gids Hervé Goudel betrokken zou zijn.
Al-Qaida in de Islamitische Maghreb, heeft opgeroepen tot de moord op Samuel Kaplan, Amerikaanse ambassadeur in Rabat, en alle Amerikaanse ambtenaren in de Maghreb.
Souad Chraibi, rijke styliste uit Casablanca, is donderdag veroordeeld door de strafkamer bij het Hof van Beroep van Casablanca. Ze kreeg twee en een half jaar gevangenis, voor...
De politie in Casablanca onderzoekt 32 corruptiezaken, waarin vastgoedontwikkelaars worden beschuldigd steekpenningen aan politici en stadsverantwoordelijken te hebben gegeven.