22 november 2019 - 13:20 - Economie
Marokko streeft ernaar een echte wapenindustrie te ontwikkelen met de bouw van een eerste fabriek voor de productie en het onderhoud van militair materieel.
Volgens Al Ahdath Al Maghribia is Marokko reeds begonnen met de aankoop van patenten en eist van zijn belangrijkste wapenleveranciers de oprichting van bedrijven voor militaire uitrusting en de overdracht van technologieën bij de aankoop van militair materieel.
Marokko heeft intussen ook meerderen patenten gekocht bij grote wapenfabrikanten in Europa, maar ook in Rusland, China en India. Spanje, Groot-Brittannië en Brazilië hebben tevens de wil geuit om mee te werken aan de ontwikkeling van een militaire industrie in Marokko door de vestiging van bedrijven.
Het project moet onder meer leiden tot een verlaging van de uitgaven van Marokko voor de aankoop van militair materieel. Dat stelt Abdellatif Loudiyi, onderminister van Defensie.
Wetenswaardig is dat de begroting van het leger van 35,8 miljard dirham in 2018 naar 39,9 miljard dirham in 2019 is toegenomen. Dat is 10 procent meer in één jaar tijd volgens een rapport van de Commissie Buitenlandse zaken en Defensie.
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?