1 maart 2018 - 20:40 - Marokko
Uit een nieuw onderzoek van UN Women blijkt dat bijna 40% van de Marokkaanse mannen vinden dat vrouwen het verdienen om geslagen te worden.
Het onderzoek "Mannelijkheid en gelijkheid van mannen en vrouwen" werd in 2016 in de regio Rabat-Salé-Kenitra uitgevoerd. Het document geeft een vrij negatief beeld van Marokkaanse mannen, hun relatie met gendergelijkheid en huiselijk geweld.
Meer dan de helft van de ondervraagde mannen geeft toe ooit een vrouw te hebben lastiggevallen en 61% vrouwen zegt ooit al te zijn lastiggevallen. Voor 60% van de mannen kan een provocerende dresscode seksuele intimidatie legitimeren, net zoals wanneer een vrouw ’s nachts alleen buiten is.
Daarnaast is 62% van de mannen die aan de enquête deelnamen van mening dat "vrouwen geweld moeten tolereren om het gezin bij elkaar te houden". Erger nog, 46% van de vrouwen is het er daar mee eens.
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Prins Moulay Rachid op spoedtop in Qatar
Marokko mikpunt van lastercampagne op TikTok?
Dieven in Marokko imiteren ’La Casa de papel’
Vrouw valt dood in casino Tanger, parket eist onderzoek
Marokko onderzoekt verdacht bedrag van 100 miljoen dirham
Hond veroorzaakt ongeval: gezin sleept Marokkaanse snelwegen voor de rechter
Marokkaanse koopt in Franse onderzeeërs
Debat in Marokko: Christenen willen gelijke rechten