20 juni 2012 - 19:05 - Economie
Marokko plant 1,015 miljard dollar uit te geven aan de aankoop van wapens van de Verenigde Staten. Dat meldde het Amerikaanse Defense Security Cooperation Agency (DSCA) op dinsdag volgens bladi.net.
De overeenkomst betreft de verbetering en renovatie van 200 M1A1 Abrams tanks en bijbehorende onderdelen, uitrusting, logistieke ondersteuning en training van Marokkaanse soldaten.
De tanks zullen worden uitgerust met 200 machinegeweren gemonteerd op steunen vervaardigd door Chrysler, en 400 machinegeweren. De deal omvat ook 12 miljoen granaten en kogels, 200 rookgranaatwerpers en antitankgranaten.
Het koopcontract, indien het wordt goedgekeurd door Marokko en de Verenigde Staten, zal minstens vijf jaar vragen voor zijn uitvoering volgens het Amerikaans agentschap.
De 200 M1A1 Abrams tanks die zullen worden gerenoveerd, werden aan Marokko geleverd in het kader van een overdrachtsprogramma van de overtollige VS-militaire uitrusting in april 2011.
In 2011 heeft Marokko 3,1 miljard dollar aan wapenaankopen besteed. Het Koninkrijk hield vorig jaar de 8e plaats van de Arabische landen die het meest aan wapens uitgaven.
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!