19 maart 2019 - 19:20 - Economie
Marokko heeft 50 miljoen dirham vrijgemaakt voor het onderzoek naar kunstmatige intelligentie en de promotie daarvan.
De overheid is daarvoor op zoek naar projectdragers. De ministeries van Onderwijs en Industrie werken samen aan de ontwikkeling van kunstmatige energie en lanceerden zaterdag een oproep om AI-projectdragers te vinden.
Deze oproep voor onderzoeksprojecten omvat 11 thema’s: onderwijs en pedagogische benadering, gezondheid, landbouw, financiën, banken en verzekeringen, energie, water en milieu, industrie, onderhoud, transport en logistiek, telecommunicatie en netwerken, computervisie, automatische verwerking van natuurlijke talen en slimme steden.
Kandidaten hebben tot 15 mei 2019 om hun projecten bij het Nationaal centrum voor wetenschappelijk en technisch onderzoek CNRST in te dienen.
Said Amzazi, minister van Onderwijs, verklaarde zaterdag dat slechts 0,8% van het BBP van Marokko naar onderzoek gaat.
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!