19 maart 2019 - 19:20 - Economie
Marokko heeft 50 miljoen dirham vrijgemaakt voor het onderzoek naar kunstmatige intelligentie en de promotie daarvan.
De overheid is daarvoor op zoek naar projectdragers. De ministeries van Onderwijs en Industrie werken samen aan de ontwikkeling van kunstmatige energie en lanceerden zaterdag een oproep om AI-projectdragers te vinden.
Deze oproep voor onderzoeksprojecten omvat 11 thema’s: onderwijs en pedagogische benadering, gezondheid, landbouw, financiën, banken en verzekeringen, energie, water en milieu, industrie, onderhoud, transport en logistiek, telecommunicatie en netwerken, computervisie, automatische verwerking van natuurlijke talen en slimme steden.
Kandidaten hebben tot 15 mei 2019 om hun projecten bij het Nationaal centrum voor wetenschappelijk en technisch onderzoek CNRST in te dienen.
Said Amzazi, minister van Onderwijs, verklaarde zaterdag dat slechts 0,8% van het BBP van Marokko naar onderzoek gaat.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko