Zoeken

Marokko investeert 50 miljoen in kunstmatige intelligentie

19 maart 2019 - 19:20 - Economie

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Marokko heeft 50 miljoen dirham vrijgemaakt voor het onderzoek naar kunstmatige intelligentie en de promotie daarvan.

De overheid is daarvoor op zoek naar projectdragers. De ministeries van Onderwijs en Industrie werken samen aan de ontwikkeling van kunstmatige energie en lanceerden zaterdag een oproep om AI-projectdragers te vinden.

Deze oproep voor onderzoeksprojecten omvat 11 thema’s: onderwijs en pedagogische benadering, gezondheid, landbouw, financiën, banken en verzekeringen, energie, water en milieu, industrie, onderhoud, transport en logistiek, telecommunicatie en netwerken, computervisie, automatische verwerking van natuurlijke talen en slimme steden.

Kandidaten hebben tot 15 mei 2019 om hun projecten bij het Nationaal centrum voor wetenschappelijk en technisch onderzoek CNRST in te dienen.

Said Amzazi, minister van Onderwijs, verklaarde zaterdag dat slechts 0,8% van het BBP van Marokko naar onderzoek gaat.

Lees meer

Begroting nieuwe ringweg Agadir goedgekeurd

De begroting voor de twee eerste fases van de nieuwe ringweg in Agadir is door de regionale raad van Souss-Massa goedgekeurd.

Marokko: school blijft gratis volgens premier

Premier Saadeddine El Othmani heeft gereageerd op de geruchten over het einde van het gratis onderwijs in Marokko. Volgens het regeringshoofd zijn deze geruchten vals.

Abu Dhabi ontwikkelingsfonds investeert 9 miljard dirham in Marokko

Het Abu Dhabi ontwikkelingsfonds FADD heeft 82 investeringsprojecten in Marokko gefinancierd voor een totaal bedrag van 9 miljard dirham.

Marokkaan ontwikkelt kunstmatige intelligentie om covid-19 beter te begrijpen

Anasse Bari, hoogleraar van Marokkaanse afkomst aan de universiteit van New York, heeft een kunstmatige intelligentie ontwikkeld dat de evolutie van het coronavirus beter zal...

Marokko: belastingambtenaar verduistert 39 miljoen dirham

Het parket in Rabat heeft een onderzoek bevolen naar een belastingambtenaar die samen met een medeplichtige miljoenen dirhams van de belastingdienst zou hebben gestolen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team