23 juli 2024 - 07:00 - Marokko
Marokko staat bovenaan in de Maghreb als het gaat om kinderrechten. Dit blijkt uit een ranglijst van de Nederlandse stichting KidsRights.
Met een score van 0,776 staat Marokko op de 54e plaats van de 194 onderzochte landen. Het koninkrijk scoort vooral goed op het gebied van gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering op het gebied van het recht op leven, onderwijs en zelfbeschikking. Marokko laat in de regio Algerije (56e), Tunesië (59e), Libië (100e) en Mauritanië (134e) achter zich. De ranglijst is opgesteld in samenwerking met de Erasmus Universiteit Rotterdam en het International Institute of Social Studies en meet in hoeverre landen voldoen aan het VN-Verdrag inzake de Rechten van het Kind.
Lees ook: Marokko scoort het slechts op kinderrechten in Noord-Afrika
KidsRights waarschuwt dit jaar voor een wereldwijde ’polycrisis’ die de rechten van kinderen ernstig bedreigt. De nasleep van de coronapandemie speelt hierin een grote rol, met name wat betreft de mentale gezondheid en onderwijskansen van kinderen en jongeren. "Gezien de exponentiële toename van de negatieve effecten van de polycrisis op kinderen, is een concreet herstelplan dringend nodig", aldus Marc Dullaert, oprichter en voorzitter van KidsRights.
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie