2 mei 2025 - 09:40 - Sport
Het Marokkaans elftal onder 20 jaar is succesvol begonnen aan de Afrika Cup voor jeugdteams in Egypte. In hun eerste groepswedstrijd versloegen de jonge Atlasleeuwen Kenia met een spectaculaire 3-2 overwinning. De wedstrijd vond plaats in het Air Defense Stadium in Caïro op donderdagavond.
Ondanks een sterke start van de wedstrijd onder leiding van trainer Mohamed Ouahbi, incasseerde Marokko een tegendoelpunt in de 16e minuut door een onoplettendheid in de verdediging.
Lees ook: Marokko treft zware loting voor Afrika Cup in Egypte
De Marokkaanse ploeg zette de Keniaanse doelman constant onder druk, maar de beslissende actie ontbrak lange tijd. Uiteindelijk wist Mohamed Yassir Zoubairi in de extra tijd van de eerste helft de gelijkmaker te scoren, waardoor de ruststand 1-1 was.
Na de pauze zette Marokko de aanval voort, en opnieuw was het Zoubairi die in de 55e minuut met een kopbal het net vond. Kort daarna moest hij het veld geblesseerd verlaten. Hoewel Marokko de wedstrijd leek te controleren, kwam Kenia in de 71e minuut terug door de gelijkmaker te scoren, waardoor de strijd om de punten weer open lag. De snelle reactie van de ingevallen Reda Laalaoui volgde in de 79e minuut, die de 3-2 scoorde en de Atlaswelpen opnieuw op voorsprong bracht. Marokko had de score verder kunnen uitbouwen, maar Othmane Maamma miste een strafschop. Desondanks hielden de spelers stand tot het eindsignaal, wat resulteerde in een belangrijke overwinning in hun eerste continentale wedstrijd.
Lees ook: Marokko U17 pakt historische Afrika Cup na penaltythriller tegen Mali
Door deze overwinning staat Marokko met drie punten aan de leiding van Groep B, gevolgd door Nigeria op basis van doelsaldo, dat met 1-0 van Tunesië won. Kenia en Tunesië bezetten respectievelijk de derde en vierde plaats zonder punten. De Atlaswelpen zullen op zondag 4 mei om 19.00 uur tegen Nigeria spelen in de tweede groepswedstrijd, en de groepsfase afsluiten tegen Tunesië op woensdag 7 mei om 16.00 uur.
Koning Mohammed VI brengt vakantie door in Al Hoceima
Justitie legt beslag op miljoenenpand Mo Bicep
Marokko zoekt bedrijven voor megaproject in Nador
Kettingzagen tegen ’parasols van de rijken’ in M’diq-Fnideq (video)
Spookrijder veroorzaakt ernstig ongeval tussen Tanger en Asilah
Bekende koffieketen verkocht bedorven voedsel in Tetouan
Spelers Marokkaans handbalteam verdwijnen tijdens WK in Polen
Kapster onthult miljardenfraude in Marokko
Megadeal lonkt voor Youssef En-Nesyri
Kickbokser Jamal Ben Saddik tot celstraf veroordeeld
Hakim Ziyech gespot tijdens potje minivoetbal in Amsterdam (video)
Achraf Hakimi vervult droom Amerikaanse tegenstander
Hakim Ziyech blijft hopen
Coach en arts Wydad Casablanca slachtoffer ernstig ongeval in Washington