Zoeken

Marokko: autoriteiten Joodse gemeenschap krijgen verkiezingen

- Marokko

Geschreven door Said A.

Koning Mohammed VI heeft de organisatie van verkiezingen binnen de vertegenwoordigende organen van Marokkaanse joodse gemeenschappen bevolen.

De verkiezingen zullen door het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken worden georganiseerd. Het is de eerste keer sinds 1969 dat opnieuw verkiezingen binnen de Joodse gemeenschap worden gehouden.

Volgens een verklaring van de afdeling heeft Koning Mohammed VI ook aan het ministerie gevraagd om toezicht te houden op de organisatie van periodieke verkiezingen binnen de Joodse instanties volgens de Dahir van 7 mei 1945.

Vorig week lanceerde de Koning ook de bouw van een joods museum in Fez waar de bezoekers zullen kunnen zien hoe "joden en moslims in Marokko eeuwenlang in vrede hebben geleefd".

Lees meer

Marokko: data van verkiezingen 2021 officieel bekend gemaakt

De data van de Marokkaanse verkiezingen zijn officieel bekend gemaakt. Vanaf begin augustus wordt er een reeks verkiezingen voor bestuursorganen op verschillende niveaus...

Joodse Marokkanen bidden voor Koning Mohammed VI

Serge Berdugo, voorzitter van de raad van de Joodse gemeenschap in Marokko, heeft in een schriftelijk bericht Koning Mohammed VI een spoedig herstel toegewenst.

Marokko: terroristen Imlil testten rattengif op konijnen

Eind vorige week begon de rechtszaak tegen 24 verdachten voor de moord op twee Scandinavische toeristen bij Imlil in Marokko.

Coronavirus Marokko: elf overlijdens binnen de joodse gemeenschap

De joodse gemeenschap in Marokko is hard getroffen door de coronavirus epidemie. Binnen de gemeenschap overleden reeds elf mensen aan de gevolgen van het coronavirus.

Marokko: autoriteiten nemen voor het eerst deel aan Chanoeka

De Marokkaanse autoriteiten hebben in Casablanca voor het eerst aan de viering van Chanoeka deelgenomen om hun steun te betuigen aan de joodse gemeenschap.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team