22 mei 2015 , 09:02 - Fouad Badel - Sport
Het Israëlisch judoteam werden dinsdag na aankomst in Marokko voor een tornooi, door de politie gearresteerd. Na verhoor en tussenkomst van de organisator werden de leden van het team weer vrijgelaten.
Volgens Israëlische media werden de judoka’s aangehouden bij hun aankomst op de luchthaven Mohammed V in Casablanca. Hun paspoorten werden uit veiligheidsvoorzorg in beslag genomen.
Pas na onderhandelingen met de Internationale Judo Federatie die het tornooi organiseert, mochten de zeven Israëliërs de luchthaven verlaten. Verrassend is dat de Marokkaanse autoriteiten al weken op de hoogte waren van hun komst en hen zelfs visa hadden verleend.
De organisator van het tornooi in Marokko heeft uit vrees voor een boycot of protestacties, de Israëlische vlag verwijderd van de website en het programma van het evenement.
Het judo toernooi, één van de belangrijksten van het jaar, vindt dit weekend in Rabat plaats. Onder meer Frankrijk, Finland, Rusland, Japan en natuurlijk Marokko doen mee.
Marokko in alarmfase rood: kust getroffen door reusachtige golven
Arab Cup: Marokko kent finale-tegenstander, Saoedi-Arabië uitgeschakeld
Marokko lanceert plan voor "gezamenlijke voetbalcompetitie" Afrika-Europa
Angst verdwenen: Rif-boeren omarmen legale cannabisrevolutie
Weeralarm in Marokko: code oranje voor zware sneeuw en storm
Marokko walst over Verenigde Arabische Emiraten, gaat naar finale
Arab Cup: Marokko kent finale-tegenstander, Saoedi-Arabië uitgeschakeld
Marokko lanceert plan voor "gezamenlijke voetbalcompetitie" Afrika-Europa
Marokko walst over Verenigde Arabische Emiraten, gaat naar finale
Marokko-Verenigde Arabische Emiraten: tijd en zenders Arab Cup-halve finale
Arab Cup: Hamdallah terug, Sektoui en Olăroiu starten strijd voor halve finale
Bilal El Khannouss: "Alles breken, in Duitsland én Afrika!"
Marouane Chamakh: "Wil dat Marokko wint, maar gun Algerije een super parcours"
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup