Wereld-Marokkanen bezorgd om coronavirus
De crisiscel van het ministerie Marokkanen in het buitenland ontving van 17 tot en met 21 maart honderden berichten. 92% van de vragen heeft betrekking op het coronavirus.
11 november 2019 - 19:40 - Marokko
De Hoge Planning Commissie (HCP) heeft zorgen geuit over de slechte integratie van in het buitenland gevestigde Marokkanen in Marokko en heeft enkele maatregelen voorgesteld om de situatie te verbeteren.
Ruim vijf miljoen Marokkanen wonen in het buitenland, waarvan het merendeel sterke banden onderhoudt met hun land van herkomst. Geldoverdrachten van de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland naar Marokko bereiken 9 procent van het BBP.
Naast hun financiële bijdrage bericht de HCP ook over de moeilijkheden die de leden van deze gemeenschap ervaren om hun stemrecht te doen gelden. De dienst oordeelt dat deze situatie een invloed zou kunnen hebben op de "kwaliteit van de betrekkingen" en een "zekere afstandneming van jongere generaties" ten opzichte van Marokko.
De HCP stelt een pangouvernementele benadering voor, die gebaseerd is op cultuur, onderwijs, sociale actie en economie.
Lees meer
De crisiscel van het ministerie Marokkanen in het buitenland ontving van 17 tot en met 21 maart honderden berichten. 92% van de vragen heeft betrekking op het coronavirus.
Marokkanen zijn in het buitenland verspreid over een honderdtal landen. Europa verwelkomt de grootste Marokkaanse gemeenschap in het buitenland.
Bijna 190.000 in het buitenland gevestigde Marokkanen zijn sinds het jaar 2000 definitief naar Marokko teruggekeerd. Meer dan de helft vestigde zich in de regio’s...
In het noord-Marokkaanse Tanger wordt een centrum gebouwd voor in het buitenland gevestigde Marokkanen. Het project werd door de autoriteiten goedgekeurd.
Bijna 74 procent Marokkanen in het buitenland overwegen een definitieve terugkeer naar Marokko. Dat blijkt uit een onderzoek van de rekrutering website ReKrute.