1 oktober 2015 - 13:30 - Economie
De Marokkaanse spoorwegenmaatschappij ONCF heeft de onteigeningsprocedure gestart om de gronden te kunnen verwerven voor de nieuwe hogesnelheidslijn tussen Marrakech en Essaouira.
Het ministerie van Vervoer en Logistiek laat in een verklaring weten dat de HSL tussen Marrakech en Essaouira naar verwachting in 2018 zal beginnen rijden.
Marokko is al enkele jaren met de aanleg van een HSL spoor tussen Tanger en Casablanca bezig. De hogesnelheidstrein zal eind 2017 op een afstand van 200 kilometer en met een snelheid van 320 km/u beginnen rijden.
Het koninkrijk heeft ambitieuze plannen en wil in 2035 over 1500 km HSL spoor beschikken. De aanleg van het treinnetwerk zal een totale investering van 100 miljard dirham vergen.
Koning Mohammed VI viert "welverdiend triomf" futsalteam
Voetbalwedstrijd Marokko-Kenia live
Wonderkind Lamine Yamal breekt nieuw record
Marokkaanse diaspora : hoe 90% korting bij de douane krijgen?
Tanger geschokt: vader valt lerares aan op school
Marokkaanse familie El Ballouti terroriseert België
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?