27 maart 2023 - 23:00 - Marokko
De regionale politie van Halton in Canada, is erin geslaagd om 24 gestolen voertuigen uit Marokko terug te halen, waaronder een Rolls Royce ter waarde van 500.000 dollar. De voertuigen waren in Canada gestolen en waren bestemd voor Dubai.
De operatie werd mogelijk gemaakt dankzij de samenwerking tussen een werkgroep van de regionale politie van Halton, de Canada Border Services Agency (CBSA) en de regionale politie van Peel, om de voertuigen uit Marokko terug te halen. "De voertuigen werden onderschept terwijl ze door Marokko reisden en zijn intussen terug in Canada", aldus de Canadese politie in een verklaring, waarbij wordt opgemerkt dat dit "de grootste inbeslagname van gestolen Canadese voertuigen in Marokko" betreft.
Lees ook: Luxe auto’s in Europa gestolen en in Marokko verkocht
Er werden nog geen verdachten gearresteerd in het kader van het lopende onderzoek. Volgens de politie is de modus operandi van de dieven om in het voertuig te breken en het elektronisch systeem te herprogrammeren, waardoor ze weg kunnen rijden met een nieuwe sleutel. Vervolgens worden de voertuigen naar de haven van Montreal gebracht om in containers het land uit te worden gesmokkeld.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht